PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  NA  XXIV  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (11 września, 2022r.)

1.Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00, odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do 1 Komunii świętej.

2.Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłym tygodniu, w niedzielę (18 września), po Mszy św. o godz. 9:00, spotkania prowadzi o. Henryk Całka SJ.

3.Informujemy, że wszelkie pytania czy uwagi na temat funkcjonowania parafii można kierować na adres internetowy: [email protected] (dokładny adres można sobie spisać z gabloty). 

4.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w sobotę na porannej Mszy św. tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących potomstwa.

5.Ogłoszenie z życia Kościoła Krakowskiego: W tym roku przeżywamy Jubileusz 800 lat istnienia Opactwa Cystersów w Mogile. Trwają uroczystości odpustowe, a główna uroczystość – Msza św. pod przewodnictwem kard. Nycza odbędzie się w dniu 18 września o godz. 11:00 w opactwie cystersów w Mogile. (więcej szczegółów na: www.mogila.cystersi.pl).

6.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w piątek świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; w sobotę św. Roberta Bellarmina SJ, biskupa i doktora Kościoła – wybitnego teologa – w roku 1597, wydał Katechizm, który niebawem ukazał się w 56 językach i doczekał się ponad 400 wydań drukiem.