1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

2. W poniedziałek wspomnienie Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

3. We wtorek błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie w procesji eucharystycznej. Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 rozpocznie się procesja przed kościołem przy ul. Zaskale 1, następnie skieruje się na ul. Księcia Józefa i zatrzyma się przed numerem 98, gdzie będzie drugi ołtarz. Przejdzie do ul. Żemajtisa pod numer 6, gdzie usytuowany będzie trzeci ołtarz i podąży ul Przegorzalską do nr 16 do czwartego ołtarza kończącego procesję. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy budowaniu ołtarzy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości. W sposób szczególny prosimy o udział dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatków wraz z Rodzicami oraz ministrantów i lektorów. W procesji Bożego Ciała wezmą udział członkowie działającego przy naszej parafii Bractwa Fraternitas Jesu w odświętnych togach.

5. W piątek świętego Alberta Chmielewskiego, zakonnika.

OGŁOSZENIA RADNEGO

  1. Powoli kończą się prace związane z remontem ul. Księcia Józefa w rejonie ul. Gajówka. Mieszkańców tej okolicy czeka niebawem jednak jeszcze jedno – ostatnie już – utrudnienie. Jutro (tj. w poniedziałek 13.06.2022) w godzinach od 8:00-15:00 ul. Gajówka będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Niemożliwy będzie zarówno wjazd w tą ulicę, jak i wyjazd z niej. Przyczyną utrudnień jest konieczność montażu biegnącego w poprzek ulicy akodrenu (elementu odwodnieniowego).
  2. Przypominam, że do końca czerwca należy złożyć deklarację dotyczącą źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. Więcej informacji w sprawie można uzyskać w koordynującym proces naboru deklaracji Wydziale ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa (Rynek Podgórski 1).

Witold Górny