PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedziela zwykła

(1 października, 2023r.)

 

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca i w związku z tym:

– przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego miłosierdzia, po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy oraz wymiana tajemnic różańca;

– o godz. 10:30 – spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci otrzymają różańce;

– po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się krótka modlitwa uwielbieniowa, zaś po tej modlitwie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania;

– dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu kościoła.

2.W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17:30.

3.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi i do nabożeństwa pierwszopiątkowego po Mszy św. porannej i wieczornej oraz pierwsza sobota miesiąca wraz z nabożeństwem pierwszosobotnim oraz odwiedzinami chorych, które zaczynamy o godz. 10:00.

4.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie liturgicznej służby ołtarza – zapraszamy chłopców i dziewczęta zainteresowanych posługą ministrancką.

5.Młodzież akademicką z naszej parafii zapraszamy na warsztaty z duchowości św. Ignacego Loyoli w dniu 7 października. Warsztaty będą trwały od godz. 10:00 do 18:00. W programie prezentacje, dzielenie w grupach, ćwiczenia praktyczne, wspólna Eucharystia i obiad. Koszt wynosi 30 zł. Zapisać można się e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] bądź przez osobisty kontakt w kancelarii.

6.W dniu 21 października zapraszamy na warsztaty z porozumienia bez przemocy. Warsztaty mają pomóc komunikować się w duchu empatii, wyrażać swoje emocje, odczytywać swoje prawdziwe potrzeby i zaspokajać je w duchu empatii. Zapisać można się e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] bądź przez osobisty kontakt w kancelarii.

7.Ojciec Proboszcz zaprasza do współpracy Parafian, którzy chcieliby zaangażować się w prace Rady Parafialnej. Radę utworzymy z osób aktywnie zaangażowanych w życie parafii.

Poszukujemy chętnych do prowadzenia modlitw, chętnych do zaangażowania się w liturgiczną służbę ołtarza, pomoc w organizacji procesji i wydarzeń świątecznych; chętnych do zaangażowania się w grupę charytatywną i inne aktywności parafialne.

8.W kalendarzu liturgicznym wspominamy: W poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, we wtorek św. Franciszka Borgiasza – prezbitera, w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy; w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.