PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

(19 maja, 2024r.)

 

1.W Wigilię Niedzieli Zesłania Ducha Świętego – bezpośrednio po tej Mszy świętej będzie nabożeństwo majowe, a po nim czuwanie eucharystyczne: adoracja Najświętszego sakramentu, różaniec, śpiewy, modlitwy, rozważanie Pisma Świętego, zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

2.Rada Parafialna serdecznie dziękuje za włączenie się w akcję pieczenia i sprzedaży ciasta w zeszłym tygodniu. Zebraliśmy w simie:  zebraliśmy 4845 zł. Są to pieniądze na pokrycie najnowszych inwestycji związanych z oprzyrządowaniem slajdów i organów.

3.Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

4.Dziś grupa młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 11:00, zaś w przyszła niedzielę grupa dzieci przystąpi do swojej pierwszej Komunii św. również podczas Mszy św. o godz. 11:00.

5.Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdeklarowali pomoc przy urządzaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała. W tym roku ołtarze będą w następujących miejscach: przed kościołem, przy ul. Księcia Józefa 98, przy ul. Kamedulskiej 70 (przychodnia lekarska) oraz przy ul. Szyszko-Bohusza 2. Procesja odbędzie się w dniu 30 maja.

6.Planujemy zorganizowanie pikniku parafialnego w niedzielę – 9 czerwca, Ojciec Proboszcz i Rada Parafialna proszą o kontakt wszyst5kich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie pikniku – gry i zabawy dla dzieci, konkursy dla dorosłych, organizowanie poczęstunku.

7.W kalendarzu Liturgicznym: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.