PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Szósta Niedziela Wielkanocna

(5 maja, 2024r.)

1.Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

2.Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca: taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kościoła. Przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia; po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy oraz prezentacja najnowszego numeru czasopisma „Modlitwa i Służba”, a także możliwość wymiany tajemnic żywego różańca; Modlitwa uwielbieniowa przeniesiona na przyszłą niedzielę – tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18:00.

3.Przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu po każdej Mszy będziemy sprzedawać ciasto. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pokrycie kosztów nowego systemu slajdów w tekstami pieśni w naszym kościele. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Osoby, które chciałyby upiec ciasto, proszone są o kontakt w Panem Wojciechem Bednarczykiem – tel. w gablocie i na stronie internetowej: 501 943 964. Wszyscy natomiast są zaproszeni do nabywania ciasta.

4.W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8-ych oraz z klas 7-ych – oba spotkania o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę również zbiórka ministrancka o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby być bliżej ołtarza. Zapraszamy również dziewczęta.

 5.W związku z Kongresem Eucharystycznym w naszej diecezji chcemy również w naszej parafii zorganizować wieczór czuwania eucharystycznego. W sobotę – 18 maja zapraszamy na godz. 17:00 na konferencję poświęconą Eucharystii, zaś po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie majowym będzie czuwanie modlitewne i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to również nasze czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6.Ojciec Proboszcz prosi o kontakt rodziny z ul. Żemajtisa i Szyszko-Bohusza, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.

7.W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w środę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Tradycyjna procesja z relikwiami tego świętego odbędzie się w dniu 12 maja. O godz. 9:00 wyruszy z Katedry Wawelskiej i zakończy się na Skałce, gdzie uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył oraz homilię wygłosi – Nuncjusz Apostolski w Polsce – Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi.

8.W kancelarii parafialnej można nabyć wejściówkę na Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, która odbędzie się w dniu 16 czerwca 2024r. w Łagiewnikach.