PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXX Niedziela zwykła

(29 października, 2023r.)

1.Przyszła niedziela to będzie pierwsza niedziela miesiąca, oto jej program:

– przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego miłosierdzia, po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy oraz wymiana tajemnic różańca;

– rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 11:00;  

– po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się krótka modlitwa uwielbieniowa;

– taca w tym dniu będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kościoła.

2.W środę UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy świętych niedzielny.

3.W czwartek wspominamy WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Nie jest to jednak dzień smutku i żałoby, ale ufności i nadziei.

4.Odpusty za zmarłych:

a.Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną,  we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarują za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz. Należy przystąpić do spowiedzi, Komunii świętej, w czasie nawiedzenia odmówić Ojcze nasz, Wierzę i modlitwę według  intencji Ojca Świętego.

b.Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

5.W piątek nabożeństwa pierwszopiątkowe oraz odwiedziny chorych z Komunią świętą. W sobotę po Mszy św. porannej – nabożeństwo pierwszosobotnie

6.W listopadzie zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:30. Karteczki wypominkowe można składać w zakrystii. W każdy wtorek listopada odprawiamy Msze św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w naszej parafii.

7.Można już zamawiać Msze św. na rok 2024.

8.Młodzież z klas 7-ych i 8-ych, przygotowująca się do bierzmowania, będzie miała kolejne spotkanie w dniu 12 listopada o godz. 17:00.

9.Zapraszamy młodych parafian – chłopców i dziewczęta – zainteresowanych liturgiczną służbą ołtarza, na zbiórki ministranckie, które w przyszłe niedziele będą się odbywać o godz. 16:00.

10.Poszukujemy osób uzdolnionych muzycznie, które chciałyby uświetnić naszą liturgię parafialną tworząc zespół muzyczny. Zgłoszenia przyjmuje ojciec Proboszcz.

11.Prosimy o zgłaszanie osób, które potrzebują wsparcia materialnego ze względu na trudne warunki życiowe. Wolontariusze z akcji Szlachetna Paczka zbierają informacje o osobach potrzebujących wsparcia zarówno materialnego jak i medycznego czy prawnego.

12.W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca nasz parafianin – ś.p. Witold Łacheta.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….