PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXIV Niedziela zwykła

(17 września, 2023r.)

1.Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego pikniku w zeszła niedzielę – w szczególności za zrobienie zakupów, pomoc w sprawach kulinarnych oraz w zorganizowaniu gier i zabaw.

2.Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii w ostatnią niedzielę maja 2024r. – 26 maja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Najbliższe spotkanie odbędzie w pierwszą niedzielę października po Mszy św. o godz. 11:00.

3.Młodzież akademicką z naszej parafii zapraszamy na warsztaty z duchowości św. Ignacego Loyoli w dniu 7 października. Warsztaty będą trwały od godz. 10:00 do 18:00. W programie prezentacje, dzielenie w grupach, ćwiczenia praktyczne, wspólna Eucharystia i obiad. Koszt wynosi 30 zł.

4.Ojciec Proboszcz zaprasza do współpracy Parafian, którzy chcieliby zaangażować się w prace Rady Parafialnej. Radę utworzymy z osób aktywnie zaangażowanych w życie parafii.

Poszukujemy:

– chętnych do animowania grupy Apostolstwa Modlitwy (prowadzenie w pierwsze niedziele miesiąca koronki do Bożego Miłosierdzia, zaangażowanie w kult Najświętszego Serca Pana Jezusa) oraz ożywienia róży żywego różańca;

– osób chętnych do zaangażowania się w działalność grup modlitewnych;

– osób chętnych do pomocy w prowadzeniu spotkań z ministrantami (m.in. wycieczki rowerowe, spotkania sportowe);

– osób chętnych do zaangażowania się w liturgiczną służbę ołtarza – czytania liturgiczne, śpiewanie Psalmów, pomoc w organizacji procesji i wydarzeń świątecznych, itp.;

– osób chętnych do zaangażowania się w grupę charytatywną – pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz ludziom w potrzebie;

– osób chętnych do pomocy w prowadzeniu naszej parafialnej strony internetowej, drukowaniu okolicznościowych plakatów, itp.

5.W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, patrona młodzieży i nowicjuszy jezuickich; w czwartek święto św. Mateusza Ewangelisty.