PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXIII Niedziela zwykła

(10 września, 2023r.)

 

1.Dziś (10 października) po Mszy św. o godz. 11:00 w naszej parafii odbywa się piknik parafialny. Będą serwowane kiełbaski z grilla, zupa, napoje – dodatkowo każdy może przynieść domowe ciasto tudzież inne wyroby domowej kuchni i podzielić się z uczestnikami pikniku. W programie konkurs wiedzy o św. Ignacym z Loyoli, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszystkich zapraszamy do włączenia się i do lepszego poznania się w ramach parafii.

Uwaga! Dolna część ogrodu będzie niedostępna dla samochodów, prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości parkowanie na ulicy św. Józefa.

2.Dziękujemy za wsparcie akcji pokrywania kosztów remontu naszego kościoła. W zeszła niedzielę zebraliśmy 4230 PLN i 5 EUR, co daje nam w sumie zebraną kwotę: 61 940 PLN oraz 35 EUR. Przekroczyliśmy już 1/3 zbieranej kwoty, która wynosi 180 tys. zł.

3.Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii w ostatnią niedzielę maja 2024r. – 26 maja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Najbliższe spotkanie odbędzie w pierwszą niedzielę października po Mszy św. o godz. 11:00. Msza św. o godz. 11:00 jest Mszą św. dla dzieci – serdecznie zapraszamy.

4.Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie młodzieży zainteresowanej przystąpieniem do sakramentu bierzmowania.

5.Młodzież akademicką z naszej parafii zapraszamy na warsztaty z duchowości św. Ignacego Loyoli w dniu 7 października. Warsztaty będą trwały od godz. 10:00 do 18:00. W programie prezentacje, dzielenie w grupach, ćwiczenia praktyczne, wspólna Eucharystia i obiad. Koszt wynosi 30 zł.

6.Ojciec Proboszcz zaprasza do współpracy Parafian, którzy chcieliby zaangażować się w prace Rady Parafialnej. Radę utworzymy z osób aktywnie zaangażowanych w życie parafii – w ramach wspólnych akcji i spotkań, grup modlitewnych, wspólnego przeżywania liturgii, wspierania ubogich i potrzebujących.

7.W tym tygodniu zmarło dwoje naszych parafian: ś.p. Jacek Jackiewicz, pogrzeb w poniedziałek (11 września) o godz. 13:00 na cmentarzu Salwator, oraz ś. p. Elżbieta Stefan (z d. Maślanka) pogrzeb w dniu 14 września (czwartek) o godz. 12:20 na cmentarzu Batowickim. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie