PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Trójcy Najświętszej (4 czerwca, 2023r.)

1.Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu kościoła. Dotychczas zebraliśmy kwotę: 44 380 zł i 15 EUR, za którą serdecznie dziękujemy. W każdym tygodniu odprawiamy Mszę św. w intencji wszystkich naszych dobroczyńców. Numer konta parafialnego podajemy w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii (przegorzaly.pl):

48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

3.W miesiącu czerwcu po każdej Mszy św. wieczornej zapraszamy na krótkie nabożeństwo czerwcowe.

4.W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada w dniu 8 czerwca. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Nasza procesja – po Mszy św. o godz. 11:00 – rozpocznie się przed kościołem przy ul. Zaskale 1, skieruje się w prawo na ul. Księcia Józefa i zatrzyma się przed numerem 211, gdzie będzie drugi ołtarz, następnie przejdzie do ul. Księcia Józefa  pod numer 229,  gdzie usytuowany będzie trzeci ołtarz, po czym podąży do ul. Gajówka pod numer 10, do czwartego ołtarza kończącego procesję. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy budowaniu ołtarzy oraz przeprowadzeniu procesji. Zapraszamy do sypania kwiatów wszystkie dziewczynki, które przystąpiły do pierwszej komunii w tym roku i w latach poprzednich, zaś wszystkich młodzieńców do udziału w procesji w ramach liturgicznej służby ołtarza. Prosimy też o pomoc w zorganizowaniu procesji: niesienia krzyża, głośnika, baldachimu i inne tradycyjne posługi.

5.W każdy wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przed Mszą św. o godz. 18:00. W każdą sobotę na Mszy o godz. 7:30 rano – modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dziecka.