PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  Niedziela Chrztu Pańskiego

– 8 stycznia, 2023

1.Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły.

2.W dniach 9 i 10 stycznia odbędzie dodatkowy termin kolędy – zaproszenia wciąż można składać drogą internetową ([email protected]) drogą telefoniczną (573 259 245) jak również składając karteczki w zakrystii.

3.W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4.Jesteśmy w trakcie remontu naszego kościoła, który obejmuje zarówno termomodernizację (ocieplenie całego kościoła), instalację urządzeń wentylacyjnych, jak również odnowienie wnętrza kościoła. Na samo oczyszczenie ołtarza głównego i mozaiki, drogi krzyżowej oraz wszystkich witraży wydaliśmy 12 800 zł. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy w sumie kwotę 12 100 zł – wliczając w to przelewy bankowe, ofiary składane podczas kolędy na remont kościoła oraz ofiary składane bezpośrednio w zakrystii.

Dziękując za dotychczasowe wsparcie zwracamy się z prośbą o dalsze. Nr konta jest dostępny w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej:

48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

O pozostałych szczegółach prac remontowych, jak również o kosztach tych prac będziemy informować na bieżąco. Kancelaria parafialna w razie potrzeby będzie wystawiać urzędowe poświadczenie darowizny na cele kultu religijnego.

5.Klub Kultury Przegorzały zaprasza 13 stycznia o godz. 18.00 na Sąsiedzki Wieczór Kolęd. Artystami będą wszyscy przybyli goście, uczniowie muzycznych zajęć oraz ich instruktorzy. To idealna okazja, aby lepiej się poznać i wspólnie pokolędować. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie przegorzaly.dworek.eu.

6.W naszej parafii zakończyła się zbiórka darów dla dzieci z Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Wyniki akcji wraz z podziękowaniem są wywieszone w przedsionku kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona dnia 22 stycznia o godzinie 10.30 Msza święta w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach