PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (20 listopada, 2022r.)

1.Dziś UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Patrona naszej parafii. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego (wystarczy „Ojcze nas” i „Zdrowaś Mario”) oraz publiczne odmówienie aktu poświęcenia Chrystusowi Królowi. O. Grzegorz Lojtek SJ (duszpasterz akademicki z Warszawy) głosi kazania na wszystkich Mszach. Chcemy poświęcić nas wszystkich Chrystusowi Królowi oraz zadośćuczynić i przeprosić za wszystkie nadużycia i grzechy popełnione przez naszych współbraci w kapłaństwie.

2.Przez cały listopad – od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30 – modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, a we wtorki odprawiamy za nich Mszę świętą.

3.Można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.

4.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – początek nowego roku liturgicznego w Kościele. Jest to okres radosnego i pobożnego oczekiwania oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Wojciecha Morańskiego SJ oraz przedstawicieli grup Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Na Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00 przedstawią nam oni ideę funkcjonowania tych wspólnot.

5.W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, we wtorek – św. Cecylii, w czwartek – św. męczenników Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy, w sobotę – św. Jana Berchmansa – zakonnika.