PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  NA  XXXI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (30 października, 2022r.)

1.We wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy świętych niedzielny.

2.W środę wspominamy WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Nie jest to jednak dzień smutku i żałoby, ale ufności i nadziei. W sobotę odwiedziny chorych z Komunią świętą.

3.Odpusty za zmarłych:

a.Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną,  we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarują za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz. Należy przystąpić do spowiedzi, Komunii świętej, w czasie nawiedzenia odmówić Ojcze nasz, Wierzę i modlitwę według  intencji Ojca Świętego.

b.Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

4.Począwszy od 2 listopada przez cały listopad – od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30 – modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach,  a we wtorki odprawiana będzie za nich Msza święta. Można jeszcze składać karteczki z wypominkami.

5.W listopadzie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca – 13 listopada.

6.W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Rodrigueza – zakonnika, patrona braci zakonnych w Towarzystwie Jezusowym; w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa; w sobotę – święto wszystkich świętych Towarzystwa Jezusowego.