PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  NA  XXIX  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (16 października, 2022r.)

1.Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. We wszystkich kościołach w Polsce zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Ofiary są zbierane do puszek przed kościołem po Mszy świętej.

2.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17:30. W tym roku modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

3.Informujemy, że wszelkie pytania czy uwagi na temat funkcjonowania parafii można kierować na adres internetowy: [email protected] (dokładny adres można sobie spisać z gabloty). Więcej informacji na temat parafii znajduje się na naszej stronie internetowej: przegorzaly.pl

4.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w sobotę na porannej Mszy św. tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących potomstwa.

5.Od 2 listopada będziemy modlić się za naszych zmarłych. Na ławkach i na stoliku wyłożone są kartki na wypominki, które – po wypisaniu imion swoich zmarłych – prosimy  składać w zakrystii. W każdy wtorek listopada będzie odprawiana Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach.

6.W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji; w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.