PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  NA  XXVIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (9 października, 2022r.)

1.O. Czesław Tomaszewski składa serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie jego projektów misyjnych. W ubiegłym tygodniu zebrał w naszej parafii prawie 3 tys. zł.

2.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17:30. W tym roku modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

3.Informujemy, że wszelkie pytania czy uwagi na temat funkcjonowania parafii można kierować na adres internetowy: [email protected] (dokładny adres można sobie spisać z gabloty). Więcej informacji na temat parafii znajduje się na naszej stronie internetowej: przegorzaly.pl

4.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w sobotę na porannej Mszy św. tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących potomstwa.

5.Od 2 listopada będziemy modlić się za naszych zmarłych. Na ławkach i na stoliku wyłożone są kartki na wypominki, które – po wypisaniu imion swoich zmarłych – prosimy  składać w zakrystii. W każdy wtorek listopada będzie odprawiana Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach.

6.Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 15 października. W programie: godz. 10:00 – Droga Krzyżowa, godz. 13:00 – Msza święta, godz. 15:00 – Różaniec, godz. 16:00 – otwarte mityngi AA i AL-anon.

7.W środę wspominamy bł. O. Jana Beyzyma SJ, prezbitera. Jako misjonarz podjął pracę wśród trędowatych na Madagaskarze. Wybudował m. in. szpital w Maranie pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, który istnieje do dziś.

8.W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i Doktora Kościoła.