PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  NA  XXVI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (25 września, 2022r.)

1.Dzisiaj (w niedzielę, 25 września) obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Caritas Archidiecezji Krakowskiej nieustannie pomaga uchodźcom przebywającym na terenie naszego kraju i pozostającym w Ukrainie. Do końca sierpnia liczba osób, którym Caritas pomogła znaleźć nocleg, wyniosła 7000. Wciąż można się włączyć w te akcje, m. in w program Rodzina Rodzinie. Więcej informacji na stronie internetowej: https://rodzinarodzinie.caritas.pl/.

2.Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, w przyszłym tygodniu po Mszy św. o godz.11 – spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3.W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych będą od godziny 10:00 rano. Potrzeby można zgłaszać w zakrystii.

4.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w sobotę na porannej Mszy św. tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących potomstwa.

5.W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w środę św. Wacława, męczennika – patrona Czech, Moraw, Pragi i katedry krakowskiej na Wawelu; w czwartek święto świętych Aniołów Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała – w tym dniu obchodzi swoje imieniny nasz organista – Pan Michał, któremu już dziś składamy najlepsze życzenia; w piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

6.W piątek 30.09.2022 r. o godz. 18.00 w Klubie Kultury „Przegorzały” przy ul. Kamedulskiej 70. odbędzie się doroczne spotkanie mieszkańców osiedla Przegorzały. Oto niektóre tematy, jakie będą omówione: dokończenie remontu ul. Przegorzalskiej, podsumowanie remontu ul. Księcia Józefa w rejonie skrzyżowania z ul. Gajówka, budowa chodnika przy ul. Księcia Józefa w rejonie posesji nr 265, planowane zmiany organizacji ruchu na ulicach Kamedulskiej oraz Księcia Józefa (stary odcinek). Podczas spotkania (w godz. 18.00-20.30) możliwe będzie ponadto oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa 2022.

7.Można się jeszcze zapisać na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu 2023r. w Lizbonie. Zaproszeni są młodzi ludzie w wieku od 14 do 35 lat, każdy niepełnoletni uczestnik musi być pod opieką pełnoletniej osoby z grupy. Więcej informacji na stronie internetowej: https://mlodzi.diecezja.pl/sdm/.

8. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17:30.