PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  NA  XXV  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18 września, 2022r.)

1.Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 9:00 odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2.Informujemy, że wszelkie pytania czy uwagi na temat funkcjonowania parafii można kierować na adres internetowy: [email protected] (dokładny adres można sobie spisać z gabloty). Więcej informacji na temat parafii znajduje się na naszej stronie: przegorzaly.pl

3.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w sobotę na porannej Mszy św. tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących potomstwa.

4.We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

5.W środę święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty.

6.W piątek wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

7.Klub Kultury Przegorzały zaprasza na wystawę czasową pt. „Glinik-miejsce grozy w okupowanym Krakowie”. Jest to część ekspozycji z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wystawa ma na celu ukazanie i upamiętnienie miejsca zbiorowej egzekucji więźniów w sąsiadującym Gliniku. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty genealogiczne, które odbędą się 23 września o godz. 18:00 w Klubie Kultury Przegorzały (przy ul. Kamedulskiej 70). Warsztaty są darmowe, obowiązują zapisy przez Internet. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie internetowej: przegorzaly.dworek.eu.