PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – IX Niedziela Zwykła

(2 czerwca, 2024r.)

 

1.W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularnie Bożym Ciałem – wyszliśmy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy i publicznie oddaliśmy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji, wszystkim którzy pomogli w jej przeprowadzeniu, a w szczególności – rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze.

2.W miesiącu czerwcu po każdej Mszy św. wieczornej zapraszamy na krótkie nabożeństwo czerwcowe.

3.Dziś pierwsza niedziela miesiąca – przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego miłosierdzia, po tej Mszy św. można nabyć czasopismo Apostolstwa Modlitwy „Modlitwa i służba” oraz wymienić tajemnice różańca; intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec brzmi: „Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia”.

4.Dziś o godz. 15:30 odbędzie się spotkanie młodzieży z klas 7-ych przygotowującej się do bierzmowania; o godz. 17:00 – będzie zbiórka ministrancka, zaś po Mszy św. o godz. 18:00 – modlitwa uwielbieniowa. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu kościoła.

5.Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca oraz Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; odwiedziny chorych w tym dniu od godz. 10:00, zaś po każdej Mszy św. nabożeństwo i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje powściągliwość od pokarmów mięsnych.

6.W przyszłą niedzielę planujemy zorganizowanie pikniku parafialnego po Mszy św. o godz. 11:00. Jest to okazja, byśmy się lepiej poznali i spędzili razem niedzielne południe; gdyby pogoda wyjątkowo nie sprzyjała, to piknik przesuniemy o tydzień na dzień 16 czerwca. Ojciec Proboszcz i Rada Parafialna proszą o kontakt wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie pikniku – chodzi o gry i zabawy dla dzieci, konkursy dla dorosłych oraz pilnowane porządku na parkingu. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość z powodu utrudnionego parkowania w tym dniu. Zachęcamy też, by przynieść na piknik ciasto i podzielić się nim z innymi.   

7.W dniu 15 czerwca, o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta Msza św. na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, podczas której zostanie beatyfikowany Sługa Boży ks. Michał Rapacz.