PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Niedziela Trójcy Świętej

(26 maja, 2024r.)

1.Dziś w naszej parafii grupa dzieci przystąpi do swojej pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:00. Prosimy, by w miarę możliwości zrobić miejsce na parkingu dla gości, którzy przybędą na tę uroczystość. Nadchodzący tydzień to tzw. „biały tydzień”, w którym dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach na wieczorną Mszę św. i na Nabożeństwo majowe; nabożeństwo to odbywa się przez cały miesiąc maj po Mszy św. o godz. 18:00.

2.W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu można zyskać odpust  zupełny za pobożne uczestniczenie w procesji eucharystycznej. Po Mszy św. o godz. 11:00 uroczysta procesja wyruszy na ulice Przegorzał. W tym roku ołtarze będą w następujących miejscach: przed kościołem, przy ul. Księcia Józefa 98, przy ul. Kamedulskiej 70 (przychodnia lekarska) oraz przy ul. Szyszko-Bohusza 2. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy budowaniu ołtarzy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości. W sposób szczególny prosimy o udział dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, zaś młodzieńców do orszaku dzwonków, ministrantów i lektorów. Prosimy też o pomoc w organizacji procesji – niesienie krzyża, nagłośnienia, itd.

3.Najbliższa niedziela to będzie pierwsza niedziela miesiąca, w związku z tym odbędzie się tradycyjnie:

– przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego miłosierdzia, po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy oraz wymiana tajemnic różańca;

– po Mszy św. o godz. 18:00 – wieczorna modlitwa uwielbieniowa.

– taca w tym dniu przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu kościoła.

4.Najbliższa sobota to będzie pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo pierwszosobotnie.

5.Planujemy zorganizowanie pikniku parafialnego w niedzielę – 9 czerwca, po Mszy św,. o godz. 11:00; gdyby nie sprzyjała pogoda, to piknik przesuniemy o tydzień na dzień 16 czerwca. Ojciec Proboszcz i Rada Parafialna proszą o kontakt wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie pikniku, chodzi o gry i zabawy dla dzieci, konkursy dla dorosłych, organizowanie poczęstunku.

6.W kalendarzu Liturgicznym: w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli a wszystkim mamom Bożego błogosławieństwa z okazji dnia matki!