PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Wniebowstąpienie Pańskie

(12 maja, 2024r.)

1.Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Określenie „Wniebowstąpienie Pańskie” pochodzi z opisu, przekazanego przez św. Łukasza w Dziejach Apostolskich (Dz 1, 9-11). Po swym zmartwychwstaniu Chrystus ukazywał się uczniom, zaś 40-go dnia na ich oczach wzniósł się do nieba z Góry Oliwnej.

2.Serdecznie dziękujemy za wsparcie pokrywania kosztów remontu naszego kościoła. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na tacę: 3820 zł, co daje nam całościową kwotę: 94 390 zł i 90 EUR. Przyjmujemy również wpłaty na konto parafialne, nr podany w gablocie oraz na naszej stronie internetowej: 48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

2.Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

3.W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:

– spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8-ych oraz z klas 7-ych – oba spotkania o godz. 17:00.

– zbiórka ministrancka o godz. 17:00.

modlitwa uwielbieniowa – po Mszy św. o godz. 18:00.

4.W związku z Kongresem Eucharystycznym w naszej diecezji chcemy również w naszej parafii zorganizować wieczór czuwania eucharystycznego. W sobotę – 18 maja zapraszamy na godz. 17:00 na konferencję poświęconą Eucharystii, zaś po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie majowym będzie czuwanie modlitewne i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to również nasze czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5.W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11:00 grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.

6.Ojciec Proboszcz prosi o kontakt rodziny, które chciałyby zaangażować się w przygotowanie ołtarza na procesję Bożego Ciała, który będzie umiejscowiony przed Przychodnią Lekarską, ul. Kamedulska 70.

7.Ogłoszenie specjalne: w dniu dzisiejszym z inicjatywy Rady Parafialnej mamy akcję: sprzedaż ciasta. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pokrycie kosztów nowego systemu slajdów w tekstami pieśni w naszym kościele. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Osoby, które chciałyby upiec ciasto, proszone są o kontakt w Panem Wojciechem Bednarczykiem – tel. w gablocie i na stronie internetowej: 501 943 964. Wszyscy natomiast są zaproszeni do nabywania ciasta.