PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Piąta Niedziela Wielkanocna

(28 kwietnia, 2024r.)

1.Z dniem pierwszego maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!

2.Dziś odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8-ych – o godz. 17:00 oraz zbiórka ministrancka również o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby być bliżej ołtarza. Zapraszamy również dziewczęta.

3.W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski: Msze św. w tym dniu będą odprawiane w godz. 7:30, 9:00 i 18:00. W związku z tym, że ten dzień jest również pierwszym piątkiem miesiąca – odwiedziny chorych będą przesunięte na sobotę – dzień 4 maja. W tę sobotę po Mszy św. o godz. 7:30 odbędzie się również nabożeństwo pierwszosobotnie.

4.Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca: taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kościoła. Przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia; po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy i możliwość wymiany tajemnic żywego różańca; po Mszy św. o godz. 18:00 – modlitwa uwielbieniowa.

5.Ogłoszenie Rady Parafialnej: W niedzielę 12 maja po wszystkich Mszach świętych będziemy sprzedawać ciasto. Chcemy w ten sposób pokryć koszty zakupu nowego programu slajdów z pieśniami religijnymi oraz całego oprzyrządowania.  Rada Parafialna zaprasza wszystkich Parafian do włączenia się w akcję wypieku i zakupu ciast. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panem Wojciechem Bednarczykiem, tel. Podany w gablocie i na stronie internetowej – 501 943 964.

6.W naszej Archidiecezji trwa Kongres Eucharystyczny pod hasłem „Jestem z Wami”. Przewidziano wiele wydarzeń, dedykowanych różnym grupom: konferencje, adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwy uwielbieniowe, spotkania połączone z głoszeniem świadectw. Szczegółowy program Kongresu znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej w rubryce „Ogłoszenia parafialne”. Wychodząc z kościoła można się zaopatrzyć w broszurę zawierającą rozważania na temat Eucharystii oraz rachunku sumienia. W związku z tym Kongresem chcemy również w naszej parafii zorganizować wieczór czuwania eucharystycznego. W sobotę – 18 maja zapraszamy na godz. 17:00 na konferencję poświęconą Eucharystii, zaś po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie majowym będzie czuwanie modlitewne i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.Ojciec Proboszcz prosi o kontakt rodziny z ul. Żemajtisa i Szyszko-Bohusza, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.