PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Wielkiego Postu

(25 lutego, 2024r.)

 

1.W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w piątki o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17:15 na nabożeństwa GORZKICH ŻALI. Rekolekcje Wielkopostne wygłosi w tym roku o. Maciej Biskup, dominikanin, w dniach: 10 – 13 marca. Tytuł rekolekcji „Uważność w nawróceniu”.

2.Dziś też odbędą się następujące spotkania:

– zbiórka ministrancka o godz. 16:00;

– spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas klas 8-ch o godz. 17:00.

– natomiast spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7-ch będzie za dwa tygodnie – 10 marca, o godz. 17:00.

3.Młodzież akademicką zapraszamy na warsztaty z duchowości ignacjańskiej w dniu 2 marca (sobota), w godz. 10:00-18:00. W programie: konferencje, wprowadzenie w metodę medytacji ignacjańskiej, ćwiczenia praktyczne, dyskusje w małych grupach, wspólna Eucharystia. Chodzi o to by poprzez praktykę (nie teorię) zacząć głębiej odkrywać obecność Boga w swoim życiu. Więcej informacji na stronie: przegorzaly.pl w rubryce: „Ogłoszenia parafialne”.

4.W nadchodzącym tygodniu będzie pierwszy piątek miesiąca (odwiedziny chorych), pierwsza sobota miesiąca (nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy porannej) oraz pierwsza niedziela miesiąca (koronka do Bożego miłosierdzia i wieczorna modlitwa uwielbieniowa i spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – po Mszy św. o godz. 11:00).

5.Ogłoszenie dotyczące remontu:

W grudniu 2022r. zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie pokrywania kosztów remontu naszego kościoła. Koszty wykonanych prac wyniosły ok. 300 tys. zł. Samo oczyszczenie ołtarza głównego i mozaiki, drogi krzyżowej oraz witraży kosztowało 12 800 zł. Pozostała kwota to termomodernizacja budynku kościelnego, czyli izolacja ścian, nowe drzwi, szyby zabezpieczające witraże i system wentylacji. Część tych wydatków została pokryta z otrzymanej dotacji, reszta ze źródeł zakonnych Prowincji Polski Południowej zakonu jezuitów. Ostatecznie zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie spłaty wydatków w kwocie 180 tys. zł. Do stycznia 2024r. zebraliśmy kwotę: 80 550 zł i 85 EUR, to jest mniej niż połowę zakładanej kwoty. Wpłaty na konto parafialne pokrywają w niewielkim stopniu poniesione koszty, natomiast wciąż trwają prace wykończeniowe, pojawiły się też nowe zalania na tarasie, bezpośrednio nad kościołem. Część tych prac naprawczych będzie wykonana w ramach gwarancji, część natomiast wiąże się z nowymi kosztami i dlatego też chcemy kontynuować akcję pierwszych tac miesiąca na pokrycie kosztów remontu. O szczegółach tej akcji będziemy informować na bieżąco, a taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kościoła.   

6.W zeszłą niedzielę zmarł o. Zbyszek Marek SJ, który przez 43 lata posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb odbył się w piątek, natomiast w kwietniu będziemy odprawiać Mszę św. gregoriańską w jego intencji zamówioną przez parafian. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….