PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Wielkiego Postu

(18 lutego, 2024r.)

1.W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w piątki o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17:15 na nabożeństwa GORZKICH ŻALI.

2.Dziś o godz. 16:30 – odbędą się warsztaty liturgiczne dla osób zainteresowanych udziałem w posłudze czytań liturgicznych w naszym kościele.

3.W przyszłą niedzielę:

– zbiórka ministrancka o godz. 16:00;

– spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7-ch oraz z klas 8-ch o godz. 17:00.

4.W dniu 2 marca organizujemy warsztaty z duchowości ignacjańskiej dla studentów. Będą się one odbywać w godz. 10:00-18:00. W programie: konferencje, wprowadzenie w metodę medytacji ignacjańskiej, ćwiczenia praktyczne, dyskusje w małych grupach, wspólna Eucharystia. Chodzi o to by poprzez ćwiczenia praktyczne (nie teorię) zacząć głębiej odkrywać obecność Boga w swoim życiu. Więcej informacji na stronie: przegorzaly.pl w rubryce: „Ogłoszenia parafialne”.

5.Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, OO. jezuici i Duszpasterstwo Akademickie WAJ zapraszają na Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym zatytułowane: „JAK ŻYĆ? Czyli szukać i znajdować Boga we wszystkim”, które odbywać się będą od 25 lutego do 24 marca. Rekolekcje skierowane są dla osób w wieku 20 – 45 lat. Trwają już zapisy, a wszystkie informacje można znaleźć na stronie: www.rekolekcjekrakow.jezuici.pl

6.W dniach 28 marca – 15 czerwca w Archidiecezji Krakowskiej będzie się odbywał Kongres Eucharystyczny pod hasłem „Jestem z Wami”. Przez nieco ponad dwa miesiące będzie można włączyć się w wiele wydarzeń, dedykowanych różnym grupom: konferencje, adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwy uwielbieniowe, spotkania połączone z głoszeniem świadectw. Można będzie uczestniczyć w peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Szczegółowy program Kongresu znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej w rubryce „Ogłoszenia parafialne”. Wychodząc z kościoła można się zaopatrzyć w broszurę zawierającą rozważania na temat Eucharystii oraz rachunku sumienia.