PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXVIII Niedziela zwykła

(15 października, 2023r.)

 1.Dziś – 15 października – w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski, również w naszej parafii gościmy wolontariuszy z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Fundacja wspiera niezamożną młodzież pochodzącą z małych miejscowości z całej Polski. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na to dzieło. Można również wpłacić ofiarę na konto Fundacji – numer podany w gablocie i na stronie internetowej:

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa

Numer konta: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582

2.W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17:30.

3.Zapraszamy na warsztaty z języka miłości i współczucia, które odbędą się w naszej parafii w najbliższą sobotę (21 października) w godz. 15:00 – 18:00. Warsztaty mają uczyć, jak rozmawiać, by nie osądzać i krytykować, jak mówić o swoich emocjach i pytać o emocje innych, jak słuchać siebie nawzajem. Zapisać można się e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] bądź przez osobisty kontakt w o. Proboszczem albo w zakrystii. Warsztaty są bezpłatne.

4.Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 16:45, w salce duszpasterskiej domu zakonnego. O tej samej godzinie będzie zbiórka ministrancka – w programie krótka wycieczka rowerowa pod okiem instruktora oraz nauka jazdy na rowerze. Niedziela, godz. 16:45. Zapraszamy również dziewczęta.

5.W przyszłym tygodniu o godz. 16:30 – spotkanie grupy biblijnej, grupa będzie rozważać Słowo Boże w oparciu o duchowość św. Ignacego Loyoli.

6.Ogłoszenia stałe:

– dzieci zapraszamy w na Msze św. w niedziele o godz. 11:00;

– młodzież zapraszamy na Msze św. w niedziele o godz. 18:00;

– w każdy wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przed Mszą św. o godz. 18:00;

– w każdą sobotę na Mszy św. porannej modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dzieci.

7.Poszukujemy osób uzdolnionych muzycznie, które chciałyby uświetnić nasza liturgię parafialną tworząc zespół muzyczny. Zgłoszenia przyjmuje ojciec Proboszcz.

8.W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, w piątek uroczystość św. Jana Kantego – Patrona Archidiecezji Krakowskiej.