PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela zwykła

(8 października, 2023r.)

 

1.Dziękujemy za wsparcie akcji pokrywania kosztów remontu naszego kościoła. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na tacę 4180 zł, co daje nam w sumie kwotę:

67 220 zł oraz 35 EUR. Przekroczyliśmy już 1/3 zbieranej kwoty, która wynosi 180 tys. zł.

2.W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17:30.

3.Zapraszamy na warsztaty z języka miłości i współczucia, które odbędą się w sobotę (21 października) w godz. 15:00 – 18:00. Warsztaty mają uczyć, jak rozmawiać, by nie osądzać i krytykować, jak mówić o swoich emocjach i pytać o emocje innych, jak słuchać siebie nawzajem. Zapisać można się e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] bądź przez osobisty kontakt w o. Proboszczem albo w zakrystii. Warsztaty są bezpłatne.

4.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16:45, w salce duszpasterskiej domu zakonnego. W tym samym dniu o tej samej godzinie będzie zbiórka ministrancka – w programie krótka wycieczka rowerowa pod okiem instruktora oraz nauka jazdy na rowerze. Niedziela, godz. 16:45. Zapraszamy również dziewczęta.

5.Ogłoszenia stałe:

– dzieci zapraszamy w na Msze św. w niedziele o godz. 11:00;

– młodzież zapraszamy na Msze św. w niedziele o godz. 18:00;

– w każdy wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przed Mszą św. o godz. 18:00;

– w każdą sobotę na Mszy św. porannej modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dzieci.

6.W czwartek wspominamy błogosławionego Jana Beyzyma, polskiego jezuitę, opiekuna trędowatych na Madagaskarze; na początku XX wieku wybudował w Maranie szpital dla trędowatych na 200 osób, co było wydarzeniem niezwykłym w tamtych czasach. Jego relikwie znajdują się w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, przy ul. Kopernika 26.