PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXV Niedziela zwykła

(24 września, 2023r.)

 

1.Przyszła niedziela to będzie pierwsza niedziela miesiąca:

– przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego miłosierdzia, po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy oraz wymiana tajemnic różańca;

– rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie o godz. 10:30; na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci otrzymają różańce;

– po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się krótka modlitwa uwielbieniowa, zaś po tej modlitwie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania;

– taca w tym dniu będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kościoła.

2.Młodzież akademicką z naszej parafii zapraszamy na warsztaty z duchowości św. Ignacego Loyoli w dniu 7 października. Warsztaty będą trwały od godz. 10:00 do 18:00. W programie prezentacje, dzielenie w grupach, ćwiczenia praktyczne, wspólna Eucharystia i obiad. Koszt wynosi 30 zł. Zapisać można się e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] bądź przez osobisty kontakt w kancelarii.

3.W dniu 21 października zapraszamy na warsztaty z porozumienia bez przemocy. Warsztaty mają pomóc komunikować się w duchu empatii, wyrażać swoje emocje, odczytywać swoje prawdziwe potrzeby i zaspokajać je w duchu empatii. Zapisać można się e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] bądź przez osobisty kontakt w kancelarii.

4.W najbliższą sobotę (30 września) w naszym kościele odbędzie się wykład doktor historii sztuki Bożeny Kostuch na temat dekoracji wykonanych w naszym kościele przez Helenę i Romana Husarskich. Wykład odbędzie się ok. godz. 11:50, bezpośrednio po uroczystości nadania imienia Heleny i Romana Husarskich skwerowi w Przegorzałach.

5.Ojciec Proboszcz zaprasza do współpracy Parafian, którzy chcieliby zaangażować się w prace Rady Parafialnej. Radę utworzymy z osób aktywnie zaangażowanych w życie parafii.

Poszukujemy:

– chętnych do animowania grupy Apostolstwa Modlitwy (prowadzenie w pierwsze niedziele miesiąca koronki do Bożego Miłosierdzia, zaangażowanie w kult Najświętszego Serca Pana Jezusa) oraz ożywienia róży żywego różańca;

– osób chętnych do zaangażowania się w działalność grup modlitewnych;

– osób chętnych do pomocy w prowadzeniu spotkań z ministrantami (m.in. wycieczki rowerowe, spotkania sportowe);

– osób chętnych do zaangażowania się w liturgiczną służbę ołtarza – czytania liturgiczne, śpiewanie Psalmów, pomoc w organizacji procesji i wydarzeń świątecznych, itp.;

– osób chętnych do zaangażowania się w grupę charytatywną – pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz ludziom w potrzebie;

– osób chętnych do pomocy w prowadzeniu naszej parafialnej strony internetowej, drukowaniu okolicznościowych plakatów, itp.

6.W piątek święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu imieniny obchodzą o. Michał Zalewski SJ oraz nasz organista p. Michał Kirkov. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Fundacja im. św. Ignacego Loyoli zaprasza na sesję o duchowości ignacjańskiej pt. „W poszukiwaniu Obecnego”

  • W dniu 7 października 2023r. organizujemy sesję warsztatowo-konferencyjną dla studentów. Sesja odbędzie się w Rezydencji Jezuitów w Krakowie Przegorzałach (ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków), w godz. 10:00 – 18:00.
  • Będzie zawierać wprowadzenie w duchowość ignacjańską, w metodę medytacji ignacjańskiej, ćwiczenia praktyczne – jak odkryć obecność Boga w swoim życiu: w historii swojego życia, w teraźniejszości (w znakach czasu) oraz w przyszłości (dokonywanie wyboru).
  • W programie: konferencje, dyskusje w małych grupach, wspólna Eucharystia, obiad, w przerwach kawa i ciastka.
  • Opłata – 30 zł (płatne gotówką na miejscu).
  • Uwaga! Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zainteresowanych studentów/absolwentów prosimy o kontakt w terminie do 30 września 2023r. na adres: [email protected]
  • W razie pytań – kontakt: o. Dariusz Dańkowski SJ – tel. 573 259 245.

Fundacja im. św. Ignacego Loyoli w Krakowie.