PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXI Niedziela zwykła

(27 sierpnia, 2023r.)

1.W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca wraz z nabożeństwami pierwszopiątkowymi po każdej Mszy św. oraz pierwsza sobota miesiąca wraz z odwiedzinami chorych oraz nabożeństwem pierwszosobotnim po Mszy św. porannej.

2.Przyszła niedziela jako pierwsza niedziela miesiąca będzie nieco bardziej aktywna:

– przed Mszą św. o godz. 9:00 – koronka do Bożego miłosierdzia, po Mszy św. omówienie intencji Apostolstwa Modlitwy oraz wymiana tajemnic różańca.

– na Mszy św. o godz. 11:00 będzie poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych; będziemy się modlić szczególnie o Boże błogosławieństwo dla uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swój pierwszy rok szkolny;

– po Mszy św. o godz. 11:00 – będzie spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii św.;

– po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się krótka modlitwa uwielbieniowa;

– taca w tym dniu będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kościoła.

3.W każdy wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. dla dzieci o godz. 11:00, zaś w soboty na Mszy św. o godz. 7:30 modlimy się w intencji rodzin.

4.Termin spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie podany w terminie późniejszym.

5.Ojciec Proboszcz zaprasza do współpracy Parafian, którzy chcieliby zaangażować się w prace Rady Parafialnej. Radę utworzymy z osób zaangażowanych w życie parafii.

Poszukujemy osób chętnych do pomocy przy organizacji wrześniowego pikniku parafialnego, który odbędzie się w drugą niedzielę września. Chodzi o zrobienie zakupów, obsługę grilla oraz posiłku, zorganizowanie loterii fantowej oraz zorganizowanie gier i zabaw dla dzieci.

Ponadto poszukujemy osób:

– które chciałyby się zaangażować w animowanie grupy Apostolstwa Modlitwy (prowadzenie w pierwsze niedziele miesiąca koronki do Bożego Miłosierdzia, zaangażowanie w kult Najświętszego Serca Pana Jezusa) oraz ożywienie róży żywego różańca;

– osób chętnych do zaangażowania się w działalność grupy zajmującej się prowadzeniem warsztatów z porozumienia bez przemocy Nonviolent Communication (o których mówił 2 tygodnie temu o. Chris ze Sri Lanki);

– osób chętnych do pomocy w prowadzeniu spotkań z ministrantami (m.in. wycieczki rowerowe, spotkania sportowe);

– osób chętnych do zaangażowania się w liturgiczną służbę ołtarza – czytania liturgiczne, śpiewanie Psalmów, pomoc w organizacji procesji i wydarzeń świątecznych;

– osób chętnych do zaangażowania się w grupę charytatywną – pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz ludziom w potrzebie;

– osób chętnych do pomocy w prowadzeniu naszej parafialnej strony internetowej.

Zapraszamy też do włączenia się w spotkania grupy, która w każdą sobotę na Mszy św. porannej modli się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dziecka oraz odprawia nabożeństwa pierwszosobotnie. Grupa ta działa od 15 lat i jest wielkim zbudowaniem i inspiracją w naszym życiu parafialnym.

Ojciec Proboszcz zaprasza do kontaktu w dni robocze po Mszy św. wieczornej ewentualnie po telefonicznym umówieniu.

6.Ogłoszenie Samorządowe: W związku z przebudową ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej z dniem 2 września nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej. Do pętli Salwator nie będą kursowały tramwaje. Wszystkie autobusowe linie aglomeracyjne skierowane zostaną w rejon ronda Grunwaldzkiego. Jedynym autobusem z Przegorzał jadącym przez Salwator będzie linia 109, której przystankiem docelowym czasowo będzie Cichy Kącik (trasa ulicami: Księcia Józefa, Królowej Jadwigi, Jaxy Gryfity, Emaus, Królowej Jadwigi oraz Piastowską). Rejon pl. Na Stawach komunikacyjnie obsługiwała będzie przedłużona spod Cracovii linia 502 (kółko ulicami: Dunin-Wąsowicza, Senatorska, Komorowskiego, Kościuszki, Lelewela i znów Dunin-Wąsowicza).

Pełny komunikat o zmianach w ruchu znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie.

OGŁOSZENIA RADNEGO

27.08.2023

1.W sobotę 02.09.2023 r. rusza oczekiwana od lat inwestycja przebudowy ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. W przeciągu najbliższego roku (prace planowane są na 12 miesięcy) wymieniona zostanie cała infrastruktura naziemna (torowiska, jezdnie, chodniki, oświetlenie), jak i podziemna (wszystkie sieci medialne) ulicy. Na czas prowadzonych robót, do pętli Salwator nie będą kursowały tramwaje. Linia 1 skierowana zostanie do Cichego Kącika, linia 2 zostanie czasowo zawieszona. Znaczące komplikacje dotkną również połączenia autobusowe kursujące na Salwator. Wszystkie linie aglomeracyjne skierowane zostaną w rejon ronda Grunwaldzkiego. Jedynym autobusem z Przegorzał jadącym przez Salwator będzie linia 109, której przystankiem docelowym czasowo będzie Cichy Kącik (trasa ulicami: Księcia Józefa, Królowej Jadwigi, Jaxy Gryfity, Emaus, Królowej Jadwigi oraz Piastowską). Rejon pl. Na Stawach komunikacyjnie obsługiwała będzie przedłużona spod Cracovii linia 502 (kółko ulicami: Dunin-Wąsowicza, Senatorska, Komorowskiego, Kościuszki, Lelewela i znów Dunin-Wąsowicza). Na czas przebudowy ul. Kościuszki wyłączony zostanie na niej również ruch samochodowy. Dojazd do alej Trzech Wieszczów możliwy będzie bądź to przez most Zwierzyniecki i Dębniki, bądź to trasą: Księcia Józefa, Królowej Jadwigi, Jaxy Gryfity, Emaus, Focha.

2.W ostatnich dniach rozpoczęła się inwestycja budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Księcia Józefa. Nowa ścieżka powstanie na odcinku od mostu Zwierzynieckiego do klasztoru ss. Norbertanek (w tym przypadku budowa ciągu pieszo-rowerowego jest już zaawansowana) oraz na odcinku od ul. Jodłowej do ul. Wioślarskiej (tu trwają przygotowania do budowy osobnych ciągów pieszego i rowerowego). Oba etapy budowy ścieżki mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

Witold Górny

Radny z osiedla Przegorzały

Wiceprzewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy VII Zwierzyniec