PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XIX Niedziela zwykła

(13 sierpnia, 2023r.)

1.Dziś gościmy w naszej parafii jezuitę ze Sri Lanki – o. Christlina Rajendrama SJ – jezuitę i trenera Porozumienia bez przemocy (Nonviolent Communication NVC). Głosi kazania na Mszach św. – w sobotę o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 7:30, 9:00 i 11:00. Po Każdej Mszy św. jest możliwość rozmowy z naszym gościem. Serdecznie zapraszamy!

2.Dziękujemy za wsparcie pokrywania kosztów remontu kościoła. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na tacę 4270 zł, co daje nam w sumie: 56 510 zł i 30 EUR. W każdym tygodniu odprawiamy Mszę św. w intencji wszystkich naszych dobroczyńców. Numer konta parafialnego podajemy w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii (przegorzaly.pl):

48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

3.We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. W poniedziałek wieczór Msza św. z Wigilii tej uroczystości. Na każdej Mszy świętej będą błogosławione kwiaty i zioła. Ten dzień to również Święto Wojska Polskiego. Otaczamy modlitwą naszych żołnierzy i dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej ojczyźnie – zgodnie z apelem biskupa polowego Wiesława Lechowicza.

4.Ponadto w kalendarzu liturgicznym: W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera; w piątek wspomnienie św. Alberta Hurtado – prezbitera.

5.Ojciec Proboszcz zaprasza osoby chętne do zaangażowania się w prace Rady Parafialnej. Na początku września chcemy zorganizować piknik parafialny, w terminie późniejszym spotkanie synodalne. W październiku rozpocznie się pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Chcemy ten temat podjąć również w naszej parafii.