PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XVIII Niedziela zwykła (6 sierpnia, 2023r.)

1.W naszej parafii witamy nowego ojca jezuitę – Michała Zalewskiego SJ, który dziś głosi słowo Boże na wszystkich Mszach św. Jednocześnie informujemy, że naszą wspólnotę opuszczają dwaj inni współbracia: o. Zbigniew Marek SJ – po 43 latach posługiwania oraz o. Henryk Całka SJ – po 2 latach posługiwania. Składamy im serdecznie Bóg zapłać za dotychczasową posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach.

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu kościoła. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy kwotę: 51 940 zł i 30 EUR. Dziękujemy serdecznie za każdą wpłatę. W każdym tygodniu odprawiamy Mszę św. w intencji wszystkich naszych dobroczyńców. Numer konta parafialnego podajemy w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii (przegorzaly.pl):

48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

3.W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii jezuitę ze Sri Lanki – o. Christlina Rajendrama SJ – jezuitę i trenera komunikacji bez przemocy. Wygłosi on kazania na Mszach św. – w sobotę o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 7:30, 9:00 i 11:00. Serdecznie zapraszamy!

4.Ogłoszenie na sobotę wieczór: Jutro rano wyrusza piesza krakowska pielgrzymka na Jasną Górę. Można jeszcze dołączyć. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania w grupie jezuickiej nr 11.

Zapisy przez stronę internetową https://zapisy.ppk2.pl oraz telefonicznie – Andrzej Pietrzyk SJ: 515 371 831.

5.W minionym tygodniu zmarło dwóch naszych parafian: Ś. p. Stanisław Szczerba oraz ś. p. Czesław Mętel – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie