PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XVII Niedziela zwykła (30 lipca, 2023r.)

 

1.Dziś o godz. 18:00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii o. Michał Król SJ, na zakończenie Mszy będzie można uzyskać błogosławieństwo prymicyjne.

2.W poniedziałek Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela zakonu jezuitów, patrona rekolekcji i matek oczekujących dziecka. Na Mszach św. o godz. 7:30 0 18:00 będzie poświęcenie wody św. Ignacego – Przeznaczona jest przede wszystkim dla matek w błogosławionym stanie i stanowi pomoc przy trudnych, niebezpiecznych porodach. Za wstawiennictwem tego świętego uprasza się u Pana Boga łaskę szczęśliwego rozwiązania. Wody używamy w najrozmaitszy sposób, pijąc ją, myjąc się w niej, zażywając kąpieli, także zanurzając w niej palce czy przyjmując pokropienie nią (tzw. aspersja). Praktyka używania tej wody była rozpowszechniona w Europie już w XVII wieku, a oficjalne zatwierdzenie przez Papieża Piusa IX nastąpiło w roku 1866. Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie ze sobą butelek bądź naczyń do brania wody.

3.W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca – z nabożeństwem pierwszopiątkowym po każdej Mszy św. – oraz pierwsza sobota miesiąca –z nabożeństwem pierwszosobotnim po Mszy św. porannej. O godz. 10:00 w sobotę rozpoczniemy odwiedziny chorych w naszej parafii.

4.W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu kościoła.

5.W dniu 13 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii jezuitę ze Sri Lanki – o. Christlina Rajendrama – jezuitę i trenera komunikacji bez przemocy. Wygłosi on kazania na Mszach św. – w sobotę o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 7:30, 9:00 i 11:00. Serdecznie zapraszamy!

6.Wciaż można się zapisać na pielgrzymkę jasnogróską.W dniach 6-11 sierpnia z Krakowa na Jasną Górę idzie Piesza Pielgrzymka Krakowska. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania w grupie jezuickiej nr 11. 6 dni to dobry czas, aby się nieco poznać, wspólne pomodlić, porozmawiać. W grupie pójdzie liczna reprezentacja młodych jezuitów gotowych do słuchania oraz rozmowy. Zapisy przez stronę internetową https://zapisy.ppk2.pl oraz telefonicznie – Andrzej Pietrzyk SJ: 515 371 831.