PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – X Niedziela zwykła (11 czerwca, 2023r.)

 

1.W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularnie Bożym Ciałem – wyszliśmy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy i publicznie oddaliśmy cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Nasz udział w procesji był publicznym wyznaniem naszej wiary. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji, wszystkim którzy pomogli w jej przeprowadzeniu, a szczególne podziękowania należą się rodzinom, które przygotowały przy swoich domach piękne ołtarze.

2.Bardzo dziękujemy za wsparcie spłaty remontu naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę: 3580 zł oraz 15 EUR, co daje nam kwotę całościową: 48 260 zł i 30 EUR. W każdym tygodniu odprawiamy Mszę św. w intencji wszystkich naszych dobroczyńców. Numer konta parafialnego podajemy w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii (przegorzaly.pl): 48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

3.W miesiącu czerwcu po każdej Mszy św. wieczornej zapraszamy na krótkie nabożeństwo czerwcowe.

4.W każdy wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przed Mszą św. o godz. 18:00. W każdą sobotę na Mszy o godz. 7:30 rano – modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dziecka. 

5.We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy – prezbitera i doktora Kościoła, w środę wspomnienie Michała Kozala – biskupa i męczennika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.W tym tygodniu zmarł nasz parafianin ś. p. Władysław Rynduch. Pogrzeb odbędzie się we wtorek – 13 czerwca – o godz. 13:00 na cmentarzu Salwator. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie