PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28 maja, 2023r.)

1.Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii kończy się okres wielkanocny i zaczyna się okres zwykły. 6.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, koniec okresu Komunii świętej Wielkanocnej.

2.W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9:00 grupa młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania. Kazania przez cały dzień głosi o. Paweł Sawiak SJ – duszpasterz młodzieżowy z Bydgoszczy. Na Mszy św. niedzielnej o godz. 18:00 gościmy grupę młodzieży – absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego WAJ, działającego przy Bazylice NSPJ w Krakowie.

3.Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które przez cały miesiąc maj odprawiane są o godzinie 18.30, po wieczornej Mszy świętej. W czerwcu będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

4.W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada w dniu 8 czerwca. Nasza procesja – po Mszy św. o godz. 11:00 – rozpocznie się przed kościołem przy ul. Zaskale 1, skieruje się w prawo na ul. Księcia Józefa i zatrzyma się przed numerem 211, gdzie będzie drugi ołtarz, następnie przejdzie do ul. Księcia Józefa  pod numer 229,  gdzie usytuowany będzie trzeci ołtarz, po czym podąży do ul. Gajówka pod numer 10, do czwartego ołtarza kończącego procesję. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy budowaniu ołtarzy oraz przeprowadzeniu procesji. Zapraszamy do sypania kwiatów wszystkie dziewczynki, które przystąpiły do pierwszej komunii w tym roku i w latach poprzednich, zaś wszystkich młodzieńców do udziału w procesji w ramach liturgicznej służby ołtarza.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka zakony męskie w Polsce ogłosiły ten dzień dniem postu i pokuty w intencji pokoju na świecie. W naszej parafii po Mszy św. wieczornej, w ramach nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odmówiony różaniec w intencji pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca – dzień odwiedzin chorych oraz nabożeństwa pierwszo-sobotniego po Mszy św. porannej.

6.W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła; w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; w sobotę – wspomnienie świętych Karola Lwangi i towarzyszy.