PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21 maja, 2023r.)

1.Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dniem królewskiej intronizacji Chrystusa, tryumfem, jaki przygotowuje swojemu Synowi Bóg Ojciec. Stąd wiele radości w tekstach liturgicznych. Jest ono też poręczeniem powtórnego przyjścia Chrystusa: „Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba” (Dz 1, 11).

2.W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11:00 świętujemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które przystąpiły do Uczty Eucharystycznej rok temu. 

3.Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które przez cały miesiąc maj odprawiane są o godzinie 18.30, po wieczornej Mszy świętej.

4.W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu, na Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się Bierzmowanie. Kazania przez cały dzień będzie głosił o. Paweł Sawiak SJ – duszpasterz młodzieżowy z Bydgoszczy.

5.W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada w dniu 8 czerwca. Nasza procesja – po Mszy św. o godz. 11:00 – rozpocznie się przed kościołem przy ul. Zaskale 1, skieruje się w prawo na ul. Księcia Józefa i zatrzyma się przed numerem 211, gdzie będzie drugi ołtarz, następnie przejdzie do ul. Księcia Józefa  pod numer 229,  gdzie usytuowany będzie trzeci ołtarz, po czym podąży do ul. Gajówka pod numer 10, do czwartego ołtarza kończącego procesję. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy budowaniu ołtarzy oraz przeprowadzeniu procesji. Zapraszamy do sypania kwiatów wszystkie dziewczynki, które przystąpiły do pierwszej komunii w tym roku i w latach poprzednich, zaś wszystkich młodzieńców do udziału w procesji w ramach liturgicznej służby ołtarza.

6.W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca nasz parafianin ś. p. Mieczysław Włodarczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…