PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna

(14 maja, 2023r.)

1.Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które przez cały miesiąc maj odprawiane są o godzinie 18.30, po wieczornej Mszy świętej.

2.W przyszłą niedzielę – 21 maja – na Mszy św. o godz. 11:00 będziemy świętować rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które przystąpiły do Uczty Eucharystycznej rok temu.  

3.Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha św. – 28 maja.

4.Serdecznie dziękujemy za wsparcie spłaty kosztów remontu naszego kościoła. W zeszłym tygodniu zebraliśmy na tacę 4270 zł i 10 EUR, co daje nam całościową kwotę: 44 280 zł i 15 EUR. W każdą środę odprawiamy Mszę św. w intencji wszystkich naszych dobroczyńców. Numer konta parafialnego podajemy w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii (przegorzaly.pl): 48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

5.W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada w dniu 8 czerwca i w naszej parafii doroczna procesja uda się w stronę Gajówki. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby gotowe pomóc w przygotowaniu ołtarzy, jak również w przeprowadzeniu procesji. Zapraszamy do sypania kwiatów wszystkie dziewczynki, które przystąpiły do pierwszej komunii w tym roku i w latach poprzednich, zaś wszystkich młodzieńców do udziału w procesji w ramach liturgicznej służby ołtarza.

6.W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli – męczennika i Patrona Polski; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.Ogłoszenie grupy sobotniej: Wdzięczni Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II – już od 15 lat modlimy się podczas sobotnich Mszy św. w intencji naszych rodzin oraz rodziców oczekujących dziecka. W sobotę 20 maja, o godz. 7:30 rano będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich obecnych oraz naszych duszpasterzy. Serdecznie zapraszamy!