PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna  

(30 kwietnia, 2023r.)

1.Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które przez cały miesiąc maj odprawiane są po wieczornej Mszy świętej  o godzinie 18.30.

2.W przyszła niedzielę – 7 maja grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:00. Bardzo prosimy, by w tym dniu – w miarę możliwości – nie blokować miejsca w kościele i na parkingu i rozważyć przyjście na inną godzinę do kościoła.

3.Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha św. – 28 maja – na Mszy św. o godz. 7:30.

4.W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na spłatę kosztów remontu kościoła. Dotychczas zebraliśmy w sumie: 39 110 zł oraz 5 EUR. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie oraz informujemy, że w każdą środę odprawiamy Mszę św. w intencji wszystkich naszych dobroczyńców. Nr konta parafialnego podajemy w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii (przegorzaly.pl): 48 1240 2294 1111 0000 3723 9046.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe. W tym też dniu – wyjątkowo – będą odwiedziny u chorych.

6.W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie.

7.W tym roku procesja Bożego Ciała wypada w kierunku Gajówki. Osoby zainteresowane przygotowaniem ołtarza prosimy o kontakt z Ojcem Proboszczem.

8.W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła; w środę Uroczystość Najświętszej Marii Panny – Królowej Polski – Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 18:00; w czwartek – św. Floriana, męczennika – patrona Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej; w sobotę święto św. Apostołów Jakuba i Filipa.

9.W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca nasz parafianin Piotr Grenda. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…