PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Niedziela Miłosierdzia

(16 kwietnia, 2023r.)

1.Dzisiaj  NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO. Święta Faustyna usłyszała od Jezusa: „Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego”. Dzisiaj też rozpoczynamy Rekolekcje Paschalne. Głosi je o. Waldemar Los, jezuita, duszpasterz akademicki. Nauka rekolekcyjna będzie na wszystkich Mszach św. w niedzielę, zaś w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00. Dodatkowo po Mszach wieczornych odbędą się: w poniedziałek – modlitwa uwielbienia, we wtorek – medytacja ignacjańska prowadzona; w środę – modlitwa o pokój w duchu Taize. W duchu Wielkanocnym chcemy otworzyć nasze serca na spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3.W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Mariusz Balcerak SJ – wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o. Józefa Andrasza – jezuity, kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej.

4.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę podczas Mszy św. porannej tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dziecka.

5.W kalendarzu liturgicznym: w sobotę przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Towarzystwa Jezusowego.