PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (9 kwietnia, 2023r.)

1.Radosne Alleluja jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym i niech będzie treścią życzeń, które sobie dzisiaj składamy.

2.Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy też za ofiary na spłatę kosztów remontu kościoła. W ubiegła niedzielę zebraliśmy na tacę 4800 zł.

3.Jutro w Poniedziałek Wielkanocny będziemy składać ofiary na naszą Akademię Ignatianum w Krakowie.

4.Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Rekolekcje Paschalne. Głosić je będzie o. Waldemar Los, jezuita, duszpasterz akademicki. Nauka rekolekcyjna będzie na wszystkich Mszach św. w niedzielę, zaś w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00. Dodatkowo po Mszach wieczornych odbędą się: w poniedziałek – modlitwa uwielbienia, we wtorek – medytacja ignacjańska moderowana; w środę – modlitwa o pokój w duchu Taize. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.