PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  Niedziela Palmowa (2 kwietnia,  2023r.)

1.Dzisiaj odchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej wraz z uroczystym poświęceniem  palm. Nabożeństwo Gorzkich Żali  o godzinie 17.15.

2.Przez całą niedzielę studenci z Duszpasterstwa Akademickiego WAJ sprzedają palmy, kartki wielkanocne oraz paschaliki; dochód przeznaczony jest na cele duszpasterstwa. 

3.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę remontu kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

4.W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

5.W zakrystii można zgłosić chęć udziału w obsłudze liturgicznej Triduum Paschalnego – czytania liturgiczne, śpiewanie psalmu, pomoc w przeprowadzeniu procesji. Zachęcamy do włączenia się w akcję liturgiczną.

6.W Wielkim Tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed liturgią wieczorną. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych nie spowiadamy.

7.W WIELKI CZWARTEK – MSZĄ ŚWIĘTĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZINIE 18.00 rozpoczynamy celebrację ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO. Po Mszy świętej Gorzkie Żale i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 20.00. W tym dniu nie ma Mszy świętej porannej.

8.W WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZINIE 18.00. Bezpośrednio po niej Gorzkie Żale i Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godziny 20.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Przypominamy, że wszystkich, między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia, w Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godziny 10.00 do 14.00, co pół godziny.

10.LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W WIELKĄ SOBOTĘ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 19.00  i zakończy się procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Pamiętajmy również w ciągu dnia o Adoracji Pana Jezusa w Grobie.