PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  IV niedziela Wielkiego Postu (19 marca,  2023r.)

1.Czwarta Niedziela Wielkiego Postu to niedziela radosna, co podkreśla liturgiczny kolor różowy oraz kontemplacja Jezusa, który otwiera nam oczy, zbawia nas i jest Światłością świata, zwłaszcza w chwilach ciemności, zniechęcenia, niepewności. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2.Zachęcamy do pogłębionego przeżycia okresu Wielkiego Postu:

– do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej (piątki, godz. 17:30)

– do udziału w Gorzkich Żalach (niedziele, godz. 17:15)

– do skorzystania z sakramentu spowiedzi (podczas każdej Mszy św. w soboty i w niedziele oraz w pierwsze piątki miesiąca).

– do uczynków miłosierdzia – przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy paczki na Ukrainę, w kościele jest również skarbonka na ubogich. Można zgłaszać się w zakrystii po karton firmowy Caritasu, kartony są złożone w hallu domu zakonnego.

3.W piątek – 24 marca – Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci, zapraszamy dzieci z rodzicami.

4.W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

5.We wtorek tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę podczas Mszy św. porannej tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin oraz matek oczekujących dziecka.

6.Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu oraz na świąteczną dekorację naszego kościoła. Bóg zapłać.

7.W poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – porządek Mszy św. w tych dniach normalny.