PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  III niedziela Wielkiego Postu (12 marca,  2023r.)

1.Serdecznie dziękujemy za wsparcie prac remontowo-renowacyjnych w naszym kościele i prosimy o dalsze. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę 4060 zł oraz 5 EUR, zaś cała zbiórka na dzień dzisiejszy wynosi 30 260 zł oraz 5 EUR. Ofiary można również składać w zakrystii lub na konto Parafii: 48 1240 2294 1111 0000 3723 9046. Nr konta jest dostępny w gablocie oraz na stronie internetowej. Za wszystkich darczyńców i ofiarodawców jest odprawiana Msza św. każdego tygodnia w środę.

2.Zachęcamy do pogłębionego przeżycia okresu Wielkiego Postu:

– do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej (piątki, godz. 17:30)

– do udziału w Gorzkich Żalach (niedziele, godz. 17:15)

– do skorzystania z sakramentu spowiedzi (podczas każdej Mszy św. w soboty i w niedziele oraz w pierwsze piątki miesiąca).

– do uczynków miłosierdzia – przez cały okres wielkiego Postu zbieramy paczki na Ukrainę, w kościele jest również skarbonka na biednych. W minionym tygodniu zawieźliśmy 28 paczek do siedziby Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie dziękujemy za pomoc w załadowaniu i w transporcie.

Rekolekcje Wielkanocne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkanocną – o szczegółach będziemy informować w ogłoszeniach i na plakatach.

3.Ojciec Proboszcz zaprasza osoby chętne do współpracy w ramach Parafialnej Grupy Charytatywnej. Można się zgłosić osobiście, telefonicznie (573 259 245), e-mailowo ([email protected]).

4.W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

5.W przyszła niedzielę będzie spotkanie rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I Komun ii św., zaś Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci – 24 marca.

6.Ogłoszenie z sąsiedniej parafii: w kościele parafialnym na Woli Justowskiej powstał projekt tablicy upamiętniającej działalność żołnierzy AK z terenu okalającego Las Wolski. Zapraszamy wszystkie rodziny żołnierzy i osoby posiadające informacje na ich temat, na potkanie, które odbędzie się 12 marca, o godzinie 16:00 w siedzibie Kółka Rolniczego Wola Justowska, przy ul. Królowej  Jadwigi 248. W spotkaniu będzie uczestniczył pan Piotr Szmigielski, autor publikacji o działalności Armii Krajowej w Krakowie. W przypadku niemożności przybycia prosimy o kontakt telefoniczny z panem Piotrem Chechelskim tel. 667 048 414.