PARAFIA  CHRYSTUSA  KRÓLA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  –  II niedziela Wielkiego Postu (5 marca,  2023r.)

1.Serdecznie dziękujemy za wsparcie prac remontowo-renowacyjnych w naszym kościele i prosimy o dalsze. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu kościoła, czyli koszty izolacji ścian, nowych drzwi, szyb zabezpieczających witraże i systemu wentylacji. Ofiary można również składać w zakrystii lub na konto Parafii: 48 1240 2294 1111 0000 3723 9046. Nr konta jest dostępny w gablocie oraz na stronie internetowej. Za wszystkich darczyńców i ofiarodawców jest odprawiana Msza św. każdego tygodnia w środę.

2.Zachęcamy do pogłębionego przeżycia okresu Wielkiego Postu:

– do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej (piątki, godz. 17:30)

– do udziału w Gorzkich Żalach (niedziele, godz. 17:15)

– do skorzystania z sakramentu spowiedzi (podczas każdej Mszy św. w soboty i w niedziele oraz w pierwsze piątki miesiąca).

– do uczynków miłosierdzia – przez cały okres wielkiego Postu zbieramy paczki na Ukrainę, w kościele jest również skarbonka na biednych.

W tym roku w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Wielkanocne, które rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkanocną – chcemy w radosnym duchu uwielbieniowym odkrywać obecność Jezusa Zmartwychwstałego w naszym życiu.

3.Ojciec Proboszcz zaprasza osoby chętne do współpracy w ramach Parafialnej Grupy Charytatywnej. Można się zgłosić osobiście, telefonicznie (573 259 245), e-mailowo ([email protected]).

4.W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ojciec Czesław Tomaszewski przysłał nam nowy Jezuicki Informator  Misyjny – Misyjnym  Szlakiem – Działalność  Misyjna Jezuitów Polski Południowej.

5.Ogłoszenie  z sąsiedniej parafii: w kościele parafialnym na Woli Justowskiej powstał projekt tablicy upamiętniającej działalność żołnierzy AK z terenu okalającego Las Wolski. Zapraszamy wszystkie rodziny żołnierzy i osoby posiadające informacje na ich temat, na potkanie, które odbędzie się 12 marca, o godzinie 16:00 w siedzibie Kółka Rolniczego Wola Justowska, przy ul. Królowej  Jadwigi 248. W spotkaniu będzie uczestniczył pan Piotr Szmigielski, autor publikacji o działalności Armii Krajowej w Krakowie. W przypadku niemożności przybycia prosimy o kontakt telefoniczny z panem Piotrem Chechelskim tel. 667 048 414.